| poilkjmnb a întrebat:

vreau sa dau la liceul militar neagoe basarb din Buzau! ce medie de admitere trebuie...ce probe se dau! spuneti-mi cat mai indetaliat va rog! :*

Răspuns Câştigător
| AFC a răspuns:

La testarile nationale sa-ti iasa media de admitere peste 8, 5
Probe eliminatorii:
-test psihologic
- traseu utilitar
-1000m alergare de durata ( in 2 min parca)
- proba scrisa la romana
-proba la mate
Bafta!

| Alberto97 a răspuns (pentru AFC):

4 minute la baieti

3 răspunsuri:
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Nu stiu exact... dar trebuie una mare parerea mea sfatul meu este sa intrebi un profesor sau un prieten care este acolo ( neam etc.) daca na-i cauta pe google poate gasesti bafta

| AleeMtf a răspuns:

Din ce-mi amintesc de anul trecut la ce-au dat colegii mei, a fost rezistenta (alergat), un test psihologic, cat despre medie depinde ce medie are liceul respectiv. happy
Nu stiu daca ti-am fost de un real ajutorlaughing am incercat! success :*