| Alex11112 a întrebat:

Salut! Vreau să devin inginer în construcții și în cele din urmă să emigrez în sua.
Ce facultate din bucurești m-ați sfătui să urmez? Mă gândeam la construcții civile UTCB dar aștept și alte idei. Mulțumesc mult în avans!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice facultate de constructii este buna, doar ca trebuie sa stii si engleza fluent, ca sa poti sa-ti iei testul academic de engleza.
Dupa terminarea facultatii si luarea testului de limba engleza, poti demara actele de emigrare.
Vezi tu la acel moment care mai sunt cerintele guvernului american, pentru munca acolo, sau viza de emigrare, daca intrunesti conditiile lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Aici ai site-ul guvernului american cu toata informatia despre emigrare si lucru in USA
https://www.usa.gov/immigration-and-citizenship

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce alte idei ai mai vrea?
vrei sa devii inginer in constructii faci facultea de constructii...