| Fr3You a întrebat:

Salutare,

Am o intrebare, in Romania ingineria chimica, care este de alfel si foarte grea, este cautata in Romania? Ai sanse bune de angajare dupa terminarea studiilor? In strainatate am observat ca este foarte cautata si locurile de munca sunt in crestere in acest domeniu

9 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dacă ești bun nu prea contează ce inginer neinginer ești, îți găsești de lucru oriunde oricând.

| Fr3You explică (pentru Frank51):

E relativ lucrul asta. Cunosc persoane ce chiar au invatat mult pe un anumit domeniu si de aia au ajuns sa lucreze intr-un alt domeniu, deoarece nu era cerere pe piata.

| Frank51 a răspuns (pentru Fr3You):

Dacă ști atât de sigur de ce mai întrebi?

| Fr3You explică (pentru Frank51):

Vreau sa ascult alta parere, domnul meu

| gabicoo a răspuns:

La Apele Române!
winking
Dar mai întâi trebuie sa lucrezi ca chelneriță timp de 5 ani ca să ai vechime în muncă și experiență, apoi trebuie să te angajeze uncheșul tău pentru 3 zile la primăria Vatra Moldoviței și apoi mergi prin transfer la Apele Române - Administrația Bazinala Prut - Bârlad.
Asta e schema câștigătoare!
laughing
+
Trebuie să fii blondă, să ai balcoane faine și portbagajul bombat.
Și parcă mai era ceva! Aaaaaa! Să ai și animal de companie un animal politic.
laughing
Dacă nu îndeplinești condițiile de mai sus = zero șanse!
winking

| sweetys a răspuns (pentru gabicoo):

Asa se practica și la Constanța happy

| gabicoo a răspuns (pentru sweetys):

De la Primăria Vatra Moldoviței au mai plecat prin detașare un pensionar din Darabani tot la Apele Române și un neica nimeni, pe post de director la Protecția consumatorului Suceava.
Trăiască Covid-ul și starea de alertă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

A lucrat la Master 5 ani...Master Club.
Stie sa lucreze PeDeFe.
Unitatea de masura pentru debit...a facut in facultate, dar trebuie sa mai treaca prin ele ca a trecut mult timp de atunci.
Dupa introducerea parolei calculatorului apasati Enter nu pe ecran cum se face la casa de marcat de la Master...Club.
Iar derectorul pus de PNL la Apele Romane stie foarte bine ca aria triunghiului este baza ori inaltimea la patrat, prin analogie cu aria cercului, raza la patrat de la Veorica.
Aolooo!

| sweetys a răspuns:

La modul serios. Se găsește. Eu am lucrat în domeniu un an pe minimul pe economie, doar pentru a face vechime, iar apoi mi-am cautat un alt loc de munca la care sunt mult mai bine plătită.