| deea_8404 a întrebat:

Dupa terminarea unui liceu vocational pe profilul canto clasic exista vreo posibilitate de angajare?(daca ar stii cineva sa imi spuna cam pe ce salariu)
Dupa terminarea Conservatorului care sunt conditiile angajarii la Opera?(vreau sa stiu aproximativ si pe ce salariu)
Si in final o intrebare mai directa: ce viitor mai are o soprana in Romania de astazi, sau care sunt conditiile pentru a merge in strainatate?(daca as nimeri pe cineva care este pe domeniu si care ar putea sa imi dea mai multe detalii ar fi minunat)
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| bbyu2 a răspuns:

Depinde de tehnica ta, cat de buna esti.

| andreea_5537 a răspuns:

Prosta intrebare