| Anonime a întrebat:

Salutare!
Anul acesta sunt clasa a 12, profil Uman (FIlologie) si am cateva intrebari legate de Facultate:
1. Habar nu am ce Facultate sa aleg. Ma gandeam la Drept (Universitatea Bucuresti), dar nu stiu daca parintii ma pot tine in facultate intr-un oras ca si Capitala.

2. Daca intru la fara taxa nu platesc nimic?

3. Daca as sta in campusul universitatii cat costa chiria?

4. Alte optiuni de facultati pe care le-as putea urma si care sa imi asigure un viitor bun?

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Ce coincidenta, la fel si eu cu exceptia faptului ca eu vreau sa dau la facultatea de limbi si literaturi straine. Pana in clasa a 10 a imi doream ca si tine sa fac dreptul, dar timpul m-a facut sa-mi dau seama ca nu mi s-ar potrivi meseria asta. Daca ar fi sa-ti recomand o a doua optiune dupa facultatea de drepr ar fi cea de limbi si literaturi straine. Eu de-abia astept sa termin clasa a12 a si sa merg la facultate.Referitor la cea de-a doua intrebare, nu platesti nimic desigur.

| Anonime explică (pentru thewomaninwhite):

De unde esti? :*

| thewomaninwhite a răspuns (pentru Anonime):

Din Videle, tu?

| Anonime explică:

Serios?! Nu raspunde nimeni? straight face