| Michaelflorin5 a întrebat:

Are cineva idee ce demersuri trebuie facute pentru a ma angaja intr-o reprezentanta auto?
Trebuie urmate niste studii superioare in domeniu? Exista asa ceva? Ma poate ajuta cineva cu niste informatii concrete? Toate cele bune!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă știi un post lber în domeniul căutat, te prezinți cu CV-ul la șef (director/manager/boss) și îl anunți că tu ești omul de care au nevoie. Atenție la interviu (dacă ajungi acolo)

| Michaelflorin5 explică (pentru sierra1):

Da,ma prezint, dar ce ma recomanda? Studii in domeniu nu am. As vrea sa ma perfectionez. Sunt absolvent de liceu. Exista studii in domeniul respectiv?

| sierra1 a răspuns (pentru Michaelflorin5):

" dar ce ma recomanda?" - eu nu te cunosc. Tu știi ce aptitudini ai sau nu. Dacă vrei să faci o școală, fă-o cât timp ești angajat (caz ideal).
Da, e de preferat ca în CV-ul tău să scrie : absolvent de...