| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, care sunt conditiile de îndeplinit pentru a deveni jandarm -subofițer? Se face o facultate pentru asta? In ce constă facultatea? Va rog sa răspundeți doar cei bine informați. Mulțumesc, eu nu prea ma pricep.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a deveni subofiter de jandarmi este necesar sa termini liceul, cu diploma de bacalaureat, sa reusesti la admitere in scoala de subofiteri jandarmi si apoi sa termini scoala.
Conditiile de admitere in scoala le gasesti pe site-ul oficial al unei scoli de subofiteri jandarmi.

| Superman237737373 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ce se invata mai exact in școlarizare, nu găsesc nimic pe internet

| Ioandelasal a răspuns (pentru Superman237737373):

Nu stiu, n-am facut o asemenea scoala, dar ar trebui sa fie pe site-ul oficial al scolii de subofiteri jandarmi.