| dariushack a întrebat:

Ce parere aveti de Facultatea Dimitrie Cantemir Cluj, contabilitate digitala si informatica de gestiune? Media mea de la bac este 7.64.Ce se studiaza acolo, ce se face in partea de informatica si ce poti sa devii daca absolvi?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Universitatea Dimitrie Cantemir este o universitate privata. Cand vad o universitate privata vad ceva de genul "dai bani si ai diploma". Nu e luata foarte in serios. Facultatile acestei universitati incearca sa fie o copie de proasta calitate a FSEGA.

La contabilitate digitala si informatica de gestiune vei face 90% economie si 10% informatica. De informatica te vei apropia prin Baze de date, atat. Partea de programare e inexistenta. Deci, cu siguranta nu vei putea merge spre o cariera ce tine de programare in viitor cu acele cunostinte de la Dimitrie Cantemir.

Daca vrei sa faci ceva de genul informatica-economie, du-te la FSEGA pe informatica economica. Acolo as spune ca faci 70% economie, 30% informatica. Faci programare orientata-obiect, programare web, baze de date. De acolo poti merge spre o cariera ce tine de programare.

Nu recomand Dimitrie Cantemir Cluj.

| Vermilionnn a răspuns (pentru AC4S4):

FSEGA e super lame, dar e mai bine decat Dimitrie Cantemir.

1 răspuns: