| AlexDGeorge a întrebat:

In ultimii doi ani am incercat mai multe joburi pentru a-l gasi pe cel care mi se potriveste.
Daca am lucrat mai putin de o luna la fiecare job, timpul acela s-a pus pe cartea de munca?
Intreb asta deoarece vreau sa aplic pentru un job si imi este ceruta vechimea in munca(daca am).
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai exista carnet de munca, inca din 2011. Exista doar inscrierile contractelor individuale de munca in registrul general de evidenta a salariatilor, la angajator si la ITM.
Tot timpul efectiv lucrat, indiferent de cati angajatori si perioada lucrata la fiecare, constituie vechime in munca.

1 răspuns:
| Sofer a răspuns:

Ai contract de munca încheiat cu fiecare angajator. Vezi vechimea acolo cât ai.