| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu mi pot gasi un loc de munca mai bine platit?
am terminat liceul acum 5 ani de zile..in tot acest timp am incercat diverse joburi,,majoritatea fiind ca lucrator comercial in supermarketurile astea,,,ca tot omul am incercat sa gasesc undeva mai bine platit nu am reusit nici pana in momentul de fata,,,sant plafonat,,timpul trece si n am evoulat deloc,,,! in prezent tot ca lucrator comercial caut,.,, dar se pare ca nici acolo numai am noroc sa ma angajeze cineva.,, cu ce am gresit eu? de ce daca n ai experienta toti te platesc in ziua de azi cu maxim 800 de lei ce sfat imi dati? fara pic de experienta la ce joburi sa mai aplic,,,? chiar nusht pe ce sa ma axez in continuare,, la interviu sant chemat din ce in ce mai rar sa zicem 3 4 pe luna,,, si toti acelasi raspuns,,,, o sa te sunam! MI E SILA DE ROMANIA in care traim

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu ai ce să-i faci.Nu ești singurul care se descurcă greu, iar 800 de lei sunt ceva pe lângă cât e șomajul azi.
Poate vei găsi ceva mai bun dacă îți vei da mai mult interesul.Baftă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune mana si fa o facultate.

| AnOnyMus25 a răspuns (pentru suntserios):

Poate eu nu am bani de dat la o facultate te ai intrebat asta?

| suntserios a răspuns (pentru AnOnyMus25):

Da, m am intrebat si asta, dar asta e cea ma buna solutie la problema ta.

incerca sa inveti o meserie. Job urile astea in supermarket sunt niste chestii trecatoare. nu poti face nimic din ele, mai mult iti pierzi timpul. inveti o meserie in constructii. la renovarea unei bai care iti ia o saptamana poti castiga si 1000 lei.