| Vreausafiusudor a întrebat:

Salutare. La 14 ani este posibil sa tai lemne? Ma refer la cele mari. Cu nod, etc.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te descurci, da. Nu este o varsta anumita pentru asa ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai forta...

cred ca la tara sunt copii mai mici care taie lemne.

| johnnny123 a răspuns:

Pe vremuri (chiar și astăzi în multe locuri) copiii de 14 ani sau chiar mai tineri făceau absolut toate muncile pe care le făceau și adulții. Mergeau la câmp, duceau animalele la păscut, cărau apă și da, tăiau și lemne. Ba mulți dintre ei își mai creșteau și frații mai mici în timpul ăsta.

| ReddY25 a răspuns:

Da