| AlexMAV a întrebat:

Salutare membrii ai TPU-ului. Indata termin si eu clasa a 12-a. Daca iau BACu' as dori sa ma axez undeva spre politie. Nu inteleg faza asta cu gradele, as dori la jandarmerie mai exact, dar am auzit ca au salariul mic, apoi subofiter unde mai misca ceva salariul. Nu stiti la cat ajunge un salariul la gradele astea mai mici? Trebuie sa ai bacul luat numaidecat ca sa intrii la politie?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum adica "daca iau bacu"? E ceva NORMAL sa iei bacu ( si cu nota peste 8).

| K0sti a răspuns:

Cum indata, adica peste 5 minute?

| FeaRRR a răspuns (pentru K0sti):

Nu te inteleg, daca nu I-ai dat un raspuns propriu zis, de ce te mai chinui sa raspunzi aiurea?

| K0sti a răspuns (pentru FeaRRR):

Incearca sa intelegi, pana la urma poate reusesti si o sa-ti raspunzi si la intrebare!