| Gabby98 a întrebat:

Am de luat o decizie in privinta viitorului meu. Sunt din Galati. Ca sa fiu bucatar, la ce liceu ar trebui sa ma duc ( din orasul Galati ) si la ce profil? Multumesc.

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu sunt din Galati si nu iti pot recomanda liceu, insa in general pentru asa ceva ar merge un profil de turism si alimentatie happy

| am0rphis44 a răspuns:

Pentru a fi bucatar, ideal e profilul turism si alimentatie, bineinteles aleasa alimentatia din clasa a10a, apoi in clasa a11a sa alegi ramura specifica bucatarilor (nu mai stiu cum se numeste).
si eu sunt pe aceasta specializare, dar pana acum nu am avut nicio satisfactie privind alegerea acestei ramuri, ca pana sa ajungi "masterchef" ai de invatat toate chestiile care tin de bucatarie si nu numai, ele fiind puse in programa doar asa, sa fie.
iti doresc succes :*