| GeorgeD132 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
De ceva timp am un nou loc de munca.
Mai precis lucrez ca Operator Productie mase plastice, mentionez ca am mai lucrat in trecut.
Imi place mesereia asta dar de multe ori ma simt epuizat deoarece este forte multa responsabilitate si mai am si 3 persoane care trebuie sa ii ajut si sa le spun ce sa faca.
Ma simt foarte obosit si stresat.
Mai ales in tura de noapte cand sunt numai eu si inca 3 persone si trebuie sa iau decizii de unul singur.
Ce parere aveti, merita sa raman la acest loc de munca este un job de viitor?
Aveti experienta in domeniu?
Va rog o parere.
Va multumesc.

2 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu este o meserie sa pazesti o masina de injectat mase plastice.

| GeorgeD132 explică (pentru Digikey):

Multumesc pentru parerea dumneavoastra.
Tin sa mentionez ca unde lucrez nu este ca in alte fabrici sa stau sa pazesc masina.
Se intampla foarte des diferite erori si probleme sunt cam 8 masini care functioneaza si sunt extrudoare de mase plastice pvc (lambriu, jghiaburi) etc.
Dece sunt foarte multe lucruri de invatat si chestii legate de mecanica si sistem.
Va multumesc pentru parere.