| cozmindaniel a întrebat:

Salutare TPU. În prima zi de facultate se fac cursuri? Și dacă vreau să merg cu o cunoștință de a mea, am voie sau mă dă afară? În sensul că merg acolo să o susțin. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa fim clari Violleta mananca rahat.

In faculatate pot intra fara probleme si straini mai ales la cursurile festive.

In prima zi nu se fac cursuri mai deloc. Ce se face e festivitatea de deschidere.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate cine nu este student NU poate intra in incinta facultatii si nici in salile de curs, unde evor intra numai studentii si profesorul repsectiv.
In prima zi se fac curusuri sumare, mai mult introducere, prezentarea profesorilor, a colegilor se striga "catalogul' samd.

| cozmindaniel explică (pentru Violleta2022):

Păi și cam cât durează totul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru cozmindaniel):

4-5 ore

| cozmindaniel explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc!

| sadrian46 a răspuns (pentru cozmindaniel):

3 ore.

| suntserios a răspuns (pentru cozmindaniel):

Ca sa fim clari Violleta mananca rahat.

In faculatate pot intra fara probleme si straini mai ales la cursurile festive.

In prima zi nu se fac cursuri mai deloc. Ce se face e festivitatea de deschidere.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa intalnirea cu profesorii multi studenti incearca sa-si faca prieteni printre colegii de grupa si atunci merg la o teresa sau la o cafenea ca sa discute.

De prieteni si cunsotinte este timp suficient in weekend ori seara, acnd nu merg la facultate.

| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca depidne de facultate si de cata scoala se face pe acolo... dar pe vremea cand am facut eu facultatea, nu intra nimeni in salile de clasa, daca nu era student acolo.
Chiar imi aduc aminte de profesori care tot invitau afara pe cei care nu erau stuudenti.

| ReddY25 a răspuns:

Nu prea faci ore, e festivitate de deschidere.Succes!

| goguPatent a răspuns:

Ar trebui sa ai ghinion sa ai cursuri chiar in prima zi, si da in prima zi mai ales la cursul festiv poti merge cu o cunostinta.

| dri09 a răspuns:

Salut! Oricine poate merge la cursuri, mai ales fiind prima zi. Numai bine!