| bibanulmare21 a întrebat:

Salutare, sunt pe profil filologie la liceu și mi se pare super greu, vreau să mă transfer la un alt liceu pe profil mecanica unde e mai ușor și în același timp acesta este o pasiune a mea, mecanica. Multi spun că voi face o prostie dar eu nu voi face facultate iar la liceul la care vreau să mă transfer primești o diploma în a 10 ca și cum ai fii mecanic. și m-am gândit că decât să mă chinui aici și oricum sa nu iau bacul și să nu fac facultate mai bine merg la acest liceu unde sunt și pasionat de ceea ce o să fac și să primesc și o diploma după care îmi pot lua o slujba. Vreau părerile voastre, fac o prostie dacă mă mut sau nu? Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Horusss a răspuns:

Niciodata nu este o prsotie sa faci ce it place, daca asta este pasiunea ta de ce nu sa o practici?
Daca tu simti ca asta vrei sa faci atunci ce mai astepti?

| Mircea_Toderica_1914 a răspuns:

Buna,foarte bine ca gandesti in perspectiva dar mai tarziu o sa-ti para rau ca nu ai terminat nici macar liceul si sa stii ca scoala te face om mare.

Răspuns utilizator avertizat