| alexsev a întrebat:

sunt in clasa a XI a la profil uman, stinte sociale, dupa terminarea liceului imi doresc sa urmez facultatea de drept, avocat mai exact, dar cam toata lumea spune ca fara "pile" sau bani nu ai nici o sansa, mai ales ca eu provin dintr-o familie simpla ...deci ce ziceti?

2 răspunsuri:
| SmoKeD a răspuns:

Avocati se gasesc pe toate drumurile+ca nu ai un salariu stabil(depinde de cazuri).Si eu vroiam sa fiu avocat dar mi-a zis tata ca sa ma orientez spre altceva ca sunt peste tot avocati, iar daca esti genul de persoana mai timida nu faci ca acolo trebuie "sa te certi" cu aialaughing

| Tiu_Marius_1993 a răspuns:

Da asa este e foarte greu... Pile, bani si tot felul de prostii. Am un prieten care a dat si a invatat mult ani intregi si era unu dintre cel mai buni. Iar cand sa isi dea atestatu iau spus aia ca la picat ca e altu cu pile si sa nu se mai chinuie. Din cauza asta e innebunit, a vrut sa se sinucida si multe chestii rele