| Neymar2 a întrebat:

Stinte sociale un profil bun, ce facultate poti face dupa terminarea liceului?

Este adevarat ca la stinte sociale se duc cei mai prosti?

Dau funda!

2 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Ma,nu stiu ce-i cu tine, dar ai aceleasi intrebari puse pe care le am eu in cap laughing)

| LoveToHate a răspuns:

Nu-i adevarat! Cei care se duc la stiinte sociale nu vor sa urmeze in viitor o cariera spre matematica. Poate nu le place matematica, nu o inteleg.Adevarul e ca nu e asa mult stres cei de la stiinte sociale nu prea fac matematica,fizica,chimie etc.Ei se acceseaza mai mult pe domeniul de real romana,istorie,geografie etc.
Dupa terminarea liceului poti face facultatea :drept,medicina,jurnalistica.Te poti face :profesor(romana,istorie etc),actor,medic,reporter, jurnalist, avocat.
Eu sunt la matematica-fizica si imi place nu as putea sa invat la istorie cat invata cei de la stiinte sociale.