| VladGila a întrebat:

Salutare, vin cu o întrebare din partea varului meu, el are 19 ani, este student în Cluj la politehnica, lucrează pe lângă asta ca agent de securitate la o clădire și este într-o dificultate pentru luarea deciziei de a pleca din Cluj pe timpul verii și a se întoarce acasă cu condiția de a-și pune demisia sau sa rămână în Cluj pe perioada verii. Locul de munca e unul relativ lejer, lucreza de noapte, doua nopți cu doua libere dar are unde dormi, pat, etc, de la ora 12 când se închide activitatea pana pe la 6 liniștit, deci nu e stres prea mare având în vedere ca întra în tura la ora 9 seara și iese la 7 30. Salariul lui net este de 2000 de lei, ce credeți? Merita sa rămână astea 2 3 luni de vacanta în Cluj și sa își păstreze locul de munca și în anul următor universitar sau nu? Dacă da, de ce, dacă nu, de ce?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca merita! Sunt bani castigati foarte usor!
Sa stea acolo, ca alt loc de munca ca asta nu mai gaseste daca pleaca ca nu il pastreaza nimeni!