| daniela2106 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă pleci de la locul de munca fără sa îți dai demisia?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca vei fi sanctionat disciplinar, cu desfacerea contractului de munca pentru absente nemotivate si poate avea o oarecare influenta asupra unei angajari ulterioare, nu multi angajatori vor angaja un salariat indisciplinat.
La fel este si la demisie, daca nu respecti perioada de preaviz, bineinteles daca angajatorul nu renunta la aceasta.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Poți fi concediat pentru abatere disciplinară, fiindcă ai încălcat contractul de muncă.