| OannaAlee a întrebat:

Sault TPU. Sunt clasa a8a si nu stiu ce profil de liceu as dori sa urmez. Pe ce profesie m-as putea axa dupa ce tremin un liceu cu profil de filologie? :d. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la filologie si stiu ca poti iesi avicat, medic, poti urma facultatea de relatii europene poti ajunge ghid turistic, profesor de istorie/geografie/limbi straine/limba romana

| OannaAlee explică (pentru anonim_4396):

Ok. mersi mult :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru OannaAlee):

Fundabig grin?

| OannaAlee explică (pentru anonim_4396):

Ti-am dat funda :*.

10 răspunsuri:
| quartz1999 a răspuns:

Pe profesia facultatetongue

| OannaAlee explică (pentru quartz1999):

Ziceam ce facultate pot face happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine inteles daca urmezi facultatile respective a da mai poti urma teatrul, jurnalismul.

| ioana12345 a răspuns:

Dupa ce termini liceul nu ai o meserie, nici dupa ce termini facultatea nu esti prea sigur ca vei gasi...dar oricum dupa ce faci filologia nu ai sanse la prea multe facultati, ci doar la cateva(de exemplu teatru, drept, jurnalism samd).
succes!

| justde3a a răspuns:

Depinde ce iti place. Daca esti buna la limbi straine, bagate la turism. Daca iti place mate... mate-info. Daca iti place istoria - la stiinte sociale... Succes! Eu sunt la turism :X

| OannaAlee explică (pentru justde3a):

Turism - limbi straine raised eyebrows? Eu stiam ca la filo sunt limbi straine[aprofundate]. si la turism geografie mai mult.

| justde3a a răspuns:

La turism ai o singura ora pe saptamana de geografie cel putin in a 9... poate o sa mai inca o ora : geografia pelerinajului dar in a 10.