| LSMM a întrebat:

Se aude ceva despre faptul că, în viitor, roboţii vor fi cei care vor lucra în locul oamenilor în multe dintre domenii. Cum vedeţi o carieră în IT peste 5, 10, 15 ani?
Chiar şi fără această înlocuire a forţei de muncă umane, credeţi că specialiştii în domeniu vor fi căutaţi, având în vedere că deja mulţi se îndreaptă spre aşa ceva? Piaţa va fi saturată?

2 răspunsuri:
| LenoreVoldaren a răspuns:

Și eu vreau o carieră în IT și mă văd departe. Ei bine, doar visez. Dar aș vrea eu să ajung deeeparte, să zicem la Apple laughing

| LSMM explică (pentru LenoreVoldaren):

Mai vine un moment în viaţa fiecăruia în care ne zicem că n-am fi crezut să ajungem unde suntem. Şi totuşi, suntem. happy