| DrViorel a întrebat:

Ce domeniu economic, credeti ca va triumfa pe piata economica in viitor?
Si ce domeniu care inca mai exista gen Posta Romana, credeti ca va claca in viitorul apropiat?

4 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Sigur va triumfa toate afacerele pe net, deoarece asta-i viitorul. Poti si tu sa inveti cum sa faci afacere pe net accesand www.webmoneyhq.ws

| ღAnonimღ a răspuns:

Maturatorrii de starzilaughing daca te referi la Romania (cu Basecu' la conducerelaughing )

| Nastasia a răspuns:

O dezbatere pe aceasta tema este mult prea ampla.
Daca te referi la Romania, nu prea exista studii de impact care sa "ghiceasca" ce anume va functiona. Cert este ca, pe termen lung, vor activa acele firme/intreprinderi/domenii care se vor dovedi sustenabile. Se pune tot mai mult accent pe economia bazata pe cunostinte si pe specializarea si perfectionarea continua a dimensiunii umane.
Asa ca, pornind de la un sistem de invatamant adecvat, de la strategii realiste si cu sprijinul unui sistem politic "sanatos", se va crea valoare adaugata in cat mai multe domenii economice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viitorul va fi rezervat energiilor regenerabile.Inclusiv bancile se vor reorienta din sectorul imobiliar spre acest sector.