| împreunăfacembine a întrebat:

Ce departament ar fi mai de viitor dintre cele de la FSPAC UBB?

1. Comunicare și Relații Publice
2. Publicitate
3. Jurnalism

Sunt foarte indecis ce să aleg dintre acestea 3. Aș avea șanse să lucrez în aceste domenii în Cluj Napoca încă din timpul facultății?

Dar până să îmi găsesc de lucru în domeniu, ce aș putea lucra încă de când merg în cămin având în vedere că nu am susținere financiară din partea nimănui? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Sa fiu sincera cred ca niciuna in mod deosebit, nu am auzit persoane care sa spuna ca au gasit enorm de multe job-uri in domeniu din timpul facultatii etc, insa totul tine de talentul si de determinarea ta. Alege ceea ce iti place. Obiectiv vorbind, probabil jurnalismul (desigur, daca vrei sa lucrezi in acelasi domeniu in care faci facultatea) sau publicitatea. (dar depinde de cat noroc ai aici, iti trebuie talent si "chemare" ca sa te pricepi cu adevarat la asta) Cred ca poti incerca sa intri la buget, asta te-ar ajuta mult, iar pe langa asta probabil job-urile tipice (call center, comert, turism, poate freelancing etc)