| cinevaiubestepealtcineva a întrebat:

Spuneti-mi si mie meserii pentru fete laughing.( daca se poate unele in care sa castigi multi bani :X)Cele mai multe primesc fundita :X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

POi eu m-am gandit sa ma fac judecatoare poti castiga si 200 de milioane pe un caz

11 răspunsuri:
| allleeeee a răspuns:

Designer vestimentar
Arhitect
Foto-Model laughing

| anda_1885 a răspuns:

Sa le luam pe cele cu calificare minima: menajera( in casa cuiva), femeie de servici ( intr-o institutie), infirmiera, florareasa, vanzatoare, chelnerita, la cules in strainatate, educatoare.
Cu postliceala: bucatareasa, manichiurista, coafeza, asistenta, invatator, cofetar, economist.
Cu studii superiuare: medic, avocat, contabil, notar, profesor, militar( academia militara), pilot, ziarist.

| Nicole_3441 a răspuns:

Pai... iata cateva: frizerita, profesoara, asistenta, avocata(avocatele primesc multi bani), contabila, infiermiera, inginer, vanzatoare etc.
Merit fundita?winkingbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba la Targul de Joburi!

detalii in text :
Buna!

In perioada 17 iunie � 15 august 2010, portalul HiPo.ro gazduieste

a 4-a editie a Targului Online de Joburi pentru Absolventi.

50 de companii de top recruteaza studenti in ani terminali si absolventi

din promotia 2010.

Creeaza-ti un CV pe hipo.ro si vei avea acces la:

- companiile ce recruteaza absolventi in momentul actual;

- 125 de oportunitati de cariera pentru absolventi din promotia 2010:

job-uri entry-level pentru tineri cu experienta intre 0 si 3 ani,

programe de trainee si internship;

- un ghid de angajare care te invata cum sa abordezi fiecare pas al

procesului de recrutare.

Afla mai multe accesand sectiunea dedicata de pe HiPo.ro.

In plus, daca iti inscrii CV-ul pe www. hipo.ro, poti castiga una din cele

12 sedinte de consiliere in cariera oferite de experti in resurse umane.

Te asteptam!

Sursa : Echipa HiPo.ro

| victo a răspuns:

laughing mai bine lasate de meserie

| TheDarkAngel a răspuns:

Hmmm...paii:hair stilist, make up artist, profesoara(da pentru asta trebuie sa faci scl.), nu stiu...

| andrei321 a răspuns:

Traseista,centurista,prostituata(din astea faci 1000 de euro pe noapte)sau fotomodela porno(din asta faci 10000 de euro pe luna) sau daca iti place sa primesti mai multi bani fate striptisoaica

| Kiddaax a răspuns:

Nu stiu.
pai.:d
profaa.cantareataa.avocataa...pictorita.actritaa.foto-model.medic.
mrg.mertit.funditza?happy

| florynel03 a răspuns:

Frizerita,profesoara,asistenta,avocata(avocatele primesc multi bani),contabila,infiermiera, inginer, vanzatoare etc.
Merit fundita?

| mihai7457 a răspuns:

Politista

| MyTza07 a răspuns:

Daca iti place sa inveti, du-te si fa facultatea de medicina dentara! O sa faci bani cu gramada.Nu iti recomand "animatoare"(sau ceva in genul asta) in club, pentru ca de la un timp o sa ai o varsta si o sa fi inlocuita de alta fata!