| Marius131415 a întrebat:

Ați putea să-mi spuneți exemple de meserii unde câștigi minim 3000 lei? Și ai putea sa te duci la munca fara sa iei bani pentru a învăța meserie?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, sunt pasionat și acum, dar nu oricum, ci fanatic.
Am reușit prin 2 metode de meditație. Training autogen metoda Lutte-Schultz și meditație zen budistă, zazen. Caută și o să găsești. Singur e mai greu.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exista cursuri gratis pentru tine indiferent de varsta sa stii, trebuie sa te gandesti ce meserie vrei sa alege, e o decizicie care iti va schimba viata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai 3000 chiar si sub salariu mediu pe tara.
Deci sunt foarte foarte multe meserii in care poti castiga acest salariu. Poate nu din prima zi, dar cu putina experienta lejer. trebuie doar sa ai un minim de calificare si sa iti faci treaba bine.

| Marius131415 explică (pentru suntserios):

Pai da, dar ma gandeam sa caut ceva ce-mi place.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să devii zugrav. Cauți o echipă de privați și spui că lucrezi cu ei ca să înveți și nu ceri bani. Te vor primi sigur iar dacă ești muncitor, te vor și plăti.

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Dar dvstra stiu ca erati pastionat si de psihologie ati reusit sa controlati gandurile
/?

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Pai și in cat timp ați reușit să controlați gândurile?

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

Păi nu merge așa cum crezi tu, contra cronometru și pe zile numărate.

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Dar cum a mers? De exemplu eu am.un an și 8 luni de când lucrez și sunt aproape gata nu contează cum știu asta.

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

Dacă ești aproape gata, nu are rost să întrebi. La fiecare e diferit.

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Bine,eram curios doar.

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

Da, sunt pasionat și acum, dar nu oricum, ci fanatic.
Am reușit prin 2 metode de meditație. Training autogen metoda Lutte-Schultz și meditație zen budistă, zazen. Caută și o să găsești. Singur e mai greu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Chiar si la spalatorie auto treci de 3000 de lei pe luna.
Si mai sunt multe meserii banoase, usor de invatat: sudor (trebuie cursuri la zi), instalator, electrician, mecanic auto, tinichigiu auto, meserias in finisaje (tencuieli, placari, sape, zugraveli), sofer de camion, operator utilaje (agricole&constructii).
Apropo, in domeniul constructiilor, salariu minim este aproape 3000 de lei net, ca necalificat (salahor).

| Lukasssz a răspuns:

Ospătar, call center, agent de vânzări imobiliare, etc