| drivere a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog niste meserii/profesii din care sa-mi aleg si eu una, dar tinand cont ca eu nu vreau o ocupatie care sa se bazeze pe matematica,fizica,chimie,romana,limbi straine,informatica. Eu as vrea ceva sa se bazeze pe bio, sport, etc, orice dar in niciun caz cele mai de sus.Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| spock a răspuns:

Asistent de laborator, zootehnist, angajat la zoo, asistent medical, padurar, gardian, profesor de sport

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instructor de fitnesswinking.e super, esti mereu pe langa fete hot laughing

| Fragile a răspuns:

Dacă vrei ceva bazat pe biologie poţi deveni farmacist/ă, medic sau doctor.

| NuMaContrazice a răspuns:

Fermier! E super, e port, trebuie sa ai notiuni de biologie/zootehnie.Sa nu crezi ca orice taran prost poate deveni un fermier de succes! Si sa-ti mai zic ceva, daca iti merge capu' o sa castigi multi bani din animale/plante, daca esti prost vor castiga altii de pe urma ta laughing
Sau poti sa te faci medic veterinar...
Sau biolog, dar trebuie sa stii chimie.

| minda23 a răspuns:

Medic stomatolog, dar ai nevoie de chimie, profesor de sport/biologie. Cam atat nu prea imi mai vine in minte altceva.

| corbeaioanagabriela a răspuns:

Avocat, se bazeaza pe dictie, limba romana, trebuie sa o sti la perfectie.

| campai a răspuns:

Cioban
1. e BIO
2. fugi dupa oi, deci e sport
3. dormi in coliba, faci dragoste cu oitele, fluieri pe campuri... deci este etc.
laughing)

| Isac_Alexandru_1995 a răspuns:

Drumuri si poduri, laborant, maseour, instructor de fitness, sunt destule