| eretuf a întrebat:

Stie cineva cu ce medie se intra la Liceul Militar?

Indiferent ca îi la Alba Iulia, Campulung sau Breaza...

Răspuns Câştigător
| Bishop a răspuns:

La baieti 9. 05 iar la fete 9. 50winking
bafta

20 răspunsuri:
| octavianpas a răspuns:

Suna la secretariatele liceelor si-ti vor spune exact.

| Andutsaa a răspuns:

Nu conteaza media.

Prima data dai la sport un fel de examen. Dupa aceea mergi la cabinetul medical, iti faci analizele si mergi din nou sa vezi raspunsurile, iar la sfarsit mergi la comandantul unitatii si dai un test in care iti pune tot felul' de intrebari stupide doar ca sa te enerveze, tot ce trebuie sa faci e sa nu "cedezi psihic". Apoi incepi sa te antrenezi cu profesorul/profesoara de sport pentru urmatoarele examene (daca esti admis).

Sper sa te ajute :*
Bye!

| oky a răspuns:

Peste 9 ca acolo am vrut si eu sa intru.

| Cryzy a răspuns:

Trebuie sa ai media peste 9 neaparat! Stiu asta pentru ca un nene de acolo a venit la mine la scoala si ne-a dat cateva detalii. A mai specificat ca nu conteaza inaltimea si nici nota la purtare dar cred ca deja stiai asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca se intra cu medii destul de marithinking oricum, chiar daca ai medie, trebuie sa dai niste probe pe care daca nu le iei, nu intri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

stati acasa! sfat prietenesc

| Safta_Nicoleta_ a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai tu acasa daca nu ai medi mari

| Safta_Nicoleta_ a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca se intra cu o medie destul de mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea conteaza, daca ai luat probele lor intri in functie de media de la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU ESTE ADEVARAT! cel putin la breaza la fete vorbesc cea mai mica medie 9, 68 si cea mai mare 9, 98 bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

9, 68ultima la fete cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza depinde de medie copiilor de cat de buna ii generatia si iau 120 de elevi baieti si fete si asa iau mediile de ex acum 2 ani cea mai mica medie afost 8. 40 anul asta 9 si ceva.Cam atat stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza media din ani trecuti. eu asa am auzit. sunt in clasa a 7a si imi doresc sa ajung acolo. trebuie sa dai niste probe la sport care sunt eliminatori exemplu trebuie sa alergi 1000 de m in 4 minute si 15 secunde la fete iar la baieti 4 minute. o sa dai un test grila la romana si matematica de 3 ore...eu iti urez succes. vei avea nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La baietii anul trecut a fost... 9, 00...winkinghee hee

| wdsasd a răspuns:

Mi se pare ca nu conteaza media ci la inceput se da un test de cultura generala(parca) si la ala trebuie sa iei peste 7.nu stiu sigur si are dreptate octavianpas suna la secretariate

| andreutza94 a răspuns:

Am avut eu o colega care a avut media generala peste 9 si nu a intrat. straight face Acum nu stiu sigur.

| eretuf explică:

Ms de sprijin

| Safta_Nicoleta_ a răspuns:

Eu cred oricum se intra cu o mrdie peste 8:00

| Vsm_Stefan_2000 a răspuns:

Stie cineva daca trebiue mediile anulale 5-8

| Vsm_Stefan_2000 a răspuns:

Peste 9