| Farcas a întrebat:

Stiti ceva masti de par care le pot face acasa? pentru ruperea parului si intarirea radacini, pentru par gras sau pur si simplu pentru stralucire a parului.mersi

Răspuns Câştigător
| dicarmencitta1957 a răspuns:

Eu personal folosesc, galbenus de ou.De cate ori ma vopsesc pun in vopsea un galbenus de ou si fac asta de ani de zile(cel putin 10 ani). Galbenusul de ou intareste radacina si da un luciu specific parului.Ai grija ca in vopsea galbenusul incepe sa se umfle si sa nu te sperii pentru ca imulteste vopseaua si este foarte bine. Daca nu te vopsesti poti pune pur si simplu un ou batut cu 2 lingurite de ulei de masline extravirgin le amesteci bine si faci o crema spumoasa pe care apoi o aplici pe par si stai cel putin 30 minute, apoi te speli de cateva ori cu sampon, Succes.

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Amesteca un avocado pisat cu o lingura de miere si doua linguri de ulei de masline. Amesteca pana ce se transforma intr-o pasta omogena, apoi aplica pe parul uscat. Stai cat poti de mult cu masca pe par, apoi spala-te cu un sampon delicat, sau masca cu ou si iaurt:un albus de ou cu sapte linguri de iaurt. Aplica masca si las-o sa actioneze pentru o jumatate de ora sau cat poti de mult, apoi clateste-te.Sau mai poti face una din 5 linguri cu ulei de masline cu doua oua, maseaza pe parul uscat si acopera-ti capul cu un prosop, lasa sa actioneze 30 min, apoi spala-ti parul, cu siguranta una din cele 3 te va ajuta.

| Beatrice_6624 a răspuns:

MASCA DIN PLACENTA DE LA FIRMA CALLOS.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul stralucitor poate ajuta in cariera, pentru unele chiar este cel mai important atu. Este si cazul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una folosesc masca de par cu fructe, amesteci cu blenderul o jumatate de banana, un sfert de avocado, un sfert de cantalup, o lingura de ulei din germeni de grau si o lingurita de iaurt.se unge pe par il lasi sa actioneze timp de 15min. dupa care il clatesti cu apa calduta. si nu numai ca vei avea un par stralucitor va mirosii foarte frumos...aceasta masca este buna si pentru parul care se rupe usor. Sper ca ti-am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. 2sticlute ulei de ricin, 2 sticlute ulei de migdale dulci, 2 sticlute ulei de rozmarin si ulei de masline extra virgin. Eu toate aceste uleiuri le amestec intr-o sticlutza de 250ml si imi ung parul inainte de baie(fara sa dau la radacina) si stau cel putin o ora. Daca vrei poti sa adaugi un galbenus de ou atunci cant de dai pe par.Este ffff bun acest tratament

| dudaev a răspuns:

CEAI DIN URZICI