| Bvvla a întrebat:

Stiu ca nu are legatura cu categoria neaparat dar nu am primit raspunsurile necesare pe alta categorie.

Se poate face practica la sub ofiteri jandarmi in alt oras decat in cel pe care am adresa de buletin, m-am mutat din oras si nu as mai vrea sa fac practica in orasul in care am mutatie pe buletin.
Cred ca exista o cerere in care poti specifica treaba asta-i sa te lase sa faci practica in ce oras doresti?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Https://www.facebook.com/groups/1994994237310158/?ref=share

Zic că ai putea afla de aici un răspuns!
Întreabă aici și vezi ce răspuns primești!
Bafta!

| anonim3248 a răspuns:

Faci școala de subofițeri în orașul unde e școala aia.

| Bvvla explică (pentru anonim3248):

Exista practica, scoala faci 4 luni si 4 luni practica la Falticeni si Dragasani. Din sursa externa poti sa intri in majoritatea oraselor pentru ca este deficit de personal. Intrebarea mea era alta ms oricum.

| anonim3248 a răspuns (pentru Bvvla):

Acum am văzut că există practica de care spui.
https://www.gazetanord-vest.ro/......ndarmerie/
Eu sunt rămas în urmă vreo 30 de ani, era altfel atunci.