| WnRuncan a întrebat:

Sunt a 12-a vreau sa intru la academie dacă, am propriu meu apartament pot sta la casa mea sa zic asa? Sau sunt obligat sa stau la căminul academiei?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa mergi la o academie Militara sau de Politie si sa ceri favoruri personale.

Regulile sunt stricte pentru toata lumea: se sta mumai la camin (cazarma) in camere comune,, se face instructie la 4-5 dimineata si toata lumea etse obligata sa iasa afara, fie vara fie iarna, se mananca la cantina de acolo la ora fixa, se spala la dusurile comune, si merg acasa numai cand primesc permisie (odata pe luna, sau cand iti da comandantul voie).
Nu se fac exceptii si nici favoritisme!

| dullcat a răspuns:

Zici de academia militara? Este obligatoriu sa stai acolo la camin, impreuna cu toti ceilalti.

| ReddY25 a răspuns:

Obligatoriu la cămin

| Nirvanaaa a răspuns:

Stai la ei pe perioada cursurilor. In weekend ești liber sa pleci acasa din câte știu, asta dacă nu ai abateri disciplinare.