| Tailraa a întrebat:

Sunt în clasa a 5-a şi am 12. Vă rog să mă ajutați să-mi fac un program. În fiecare zi am şcoală până la 13 doar joia până la 14. În fiecare zi îmi fac temele 4 ore mai repede nu am cum. Marția am ore de matematică de la 16 la 19 şi miercureaza de engleza de la 13 la 16. Încerc să învăț cât pot, dar mai mult nu pot.De când am început şcoala am note: 10, 10, 7, 8 10, 10,4,5,10,10,6,6,8.Nu ştiu ce să fac mă stărui să învăț cât pot. Anul trecut nu aveam decât 10 şi 9. Vă rog ajutor?

Răspuns Câştigător
| PandacornMaria87658 a răspuns:

Primara era super usoara. de acum de la generala eu putin mai greu eu sunt a8a si iti spun ca sunt super bune notele tale fata de ale mele din a5a laughing) happy ai grija cu notele de 4, incearca sa nu scazi sub 6 notele de 6, 7, 8, 9 10 sunt perfectewinking

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Stai linistita ca sunt bune si inveti destul, oricum notele din gimnaziu nu prea conteaza.

| udrescuf a răspuns:

Inveti chiar foarte bine, nu-ti face griji, chiar ai un program foarte ok.

| Zazy a răspuns:

Scuză-mă, in ce clasă ești, copilaș? Dacă ești la gimnaziu, stai chill, nu te-au avertizat "cei mari" ca așa e la inceput? Cu cat avansezi mai mult, cu atat dvine mai greu, mai ales daca ai si profesori care chiar exagereaza si dau teme cu sacul, crezând ca materia lor e importanta... O sa vezi la liceu cum e, ugh, mai rau, si ti-o spun din propria experienta... daca te mai stresezi atat de mult, intrii in depresie. Dar acum nu trebuie sa stai nici foarte relaxat, fiindca ti-ar putea afecta notele, ceau si succes.

| Zazy a răspuns (pentru Zazy):

Acum am vazut ca esti clasa a 5a sorrrry, asa e, sa vezi in a 8 cum o sa fie.

| Superior a răspuns (pentru Zazy):

A fost fain si usor la mine, abia scriam 10 minute acasa pe zi si am venit si cu 9/10 la alte materii, si cu medie mare la examen.

| MariaXDD a răspuns:

Notele tale sunt bune, dar in gimnaziu este mai greu cu invatatul. Eu in clasa a 5-a am inceput cu note de 7 si de 8, realizand ca nu mai e asa de simplu ca in clasele primare. Trebuie sa inveti mult ca sa ai performate. Sau daca crezi ca nu ai nevoie de ore suplimenatere de matematica sau de engleza, poti renunta la una din ele si poti face meditatii la ceva unde nu te descurci.