| Juny0 a întrebat:

Sunt in clasa a11a la Mate-Info. Cum profesoara noastra de informatica nu face nimic cu noi (suntem tot in materia de clasa a10a) si cum eu vreau sa dau la informatica (la Iasi) mi-am zis ca e momentul sa incep sa invat singur acasa. Vreau sa stiu exact ce se face la Universitatea Alexandru Ioan Cuza la Informatica. Adica programul.
Ce se face in primul an (am inteles ca doar c++), in al2lea am inteles ca facem javascript. Insa vreau sa stiu exact ca sa ma pregatesc cat de cat de-acum si sa-mi fie mai usor la facultate, sa trag mai mult de mate sau alte meterii atunci (caci la mate merg cam greu...).
Astept un raspuns cat mai repede. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Si eu vreau sa merg la Iasi, ar trebui sa te pregatesti la mate, romana si la info, daca nu stiai admiterea e 50% nota de la testul lor de la mate sau info(dai la care crezi ca o sa iei nota mai mare)+25% nota de la bac la mate sau info(tot la alegere) + 25% media de bac, in rest nu ai la ce sa te pregatesti din ce am inteles si eu te iau profesorii de la 0 dar e bine sa ai formata gandirea aia de programator(daca vrei poti face niste probleme in c++ mai interesante aici: http://campion.edu.ro/arhiva/index.php?page=problems&action=view trebuie sa iti faci doar 1 cont, sa alegi categoria-toate si iti trimiti sursa)