| StephanSaiyan a întrebat:

Desi sunt doar clasa a x-a, ma gandesc deja la o facultate. Ma gandeam la Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iasi, domeniul Informatica. Ce lucruri trebuie sa cunosc? Imi puteti da niste sfaturi?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Trebuie sa știi bine matematica și informatica de baza pentru ca in facultatea asta nu te ia de la 0.

| StephanSaiyan explică (pentru Bondarel99):

Sunt matematica-informatica. Stiu matematica si informatica. Insa la informatica este nevoie de c++, java, sau alt limbaj de programare?

| suntserios a răspuns (pentru StephanSaiyan):

Este nevoie de programare nu de limbaj. Limbajul e doar o unealta prin care se pun in practica niste principii

| StephanSaiyan explică (pentru suntserios):

Inteleg.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Matematica M1 la modul serios
Si programare de baza

| StephanSaiyan explică (pentru suntserios):

Ma gandeam la o specializare pe Informatica. Oricum mai am 2 ani, insa trebuie sa ma gandesc