| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a12a la Mate-Info si din pacate la capitolul informatica nu stau prea bine deoarece la scoala nu fac deloc informatica intrucat prof. sta pe calculator la ora pe facebook, site-uri de stiri, etc.
Eu vreau sa dau la Ioan Cuza la Informatica. Cu matematica nu ar fi o problema insa la informatica nu stiu mai nimic si vreau sa ma apuc de invatat (macar sa iau bac-ul la info) caci pe mine in mare nu ma intereseaza c++/c insa am nevoie pentru admitere de el. Stiti niste site-uri bune, manuale gratuite pe net, cu care pot sa-mi pun bazele si sa invat pentru BAC la Informatica? Pe net am observat ca nu este nici o comunitate asa mai buna la capitolul acesta si chiar m-am mirat deoarece in ultima perioada toti mai mult aleg informatica (pe langa medicina).

* Ma adresez in special celor care dau la informatica si care si ei la randul lor se pregatesc.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"caci pe mine in mare nu ma intereseaza c++/c insa am nevoie pentru admitere de el"

pai si atunci de ce mai dai la o facultate de informatica daca nu te intereseaza c/c++?

ia si tu manualele de liceu si citestele de la un capat la altul. ai acolo tot ce ai nevoie pentru admitere