| Micaela39 a întrebat:

Sunt in clasa a7-a. Desi mai este pana intru la liceu ma gandesc in ceea ce priveste profilul ( stiu la ce liceu sa dau ). Nu stiu unde sa intru. Vreau sa ma fac doctor asa ca m-am gandit sa dau la stiinte ale naturii. Ceea ce ma sperie insa este fizica la care nu ma prea descurc ( am 8, 9, rar cate un 10 laughing ), la chimie ma descurc si pot sa spun ca chiar imi place. Biologia si ea imi place doar ca avem o profesoara care nu prea ne preda bine. Am auzit ca se face si matematica, asta n-ar fi o problema pentru ca am un profesor foarte bun, care ne preda bine si mai fac si cateva ore suplimentare ( pregatire ) pentru ca consider ca aceasta materie e cea mai importanta. Nu ma pasioneaza, dar nici n-o urasc. La celelalte materii ma descurc foarte bine, numai la fizica nu prea ma descurc. Initial am vrut sa dau la stiinte sociale, dar m-am gandit ca daca vreau sa devin doctor ar fi bine sa dau la stiinte ale naturii. Imi e frica sa nu fie greu la stiinte ale naturii si sa nu rezist, dar pe dealta parte cred ca partea asta cu fizica nu cred ca ar fi chiar asa o mare problema. Pot sa fac pregatire. In fine as vrea si eu niste sfaturi. La care profil sa dau? Sa dau la stiinte ale naturii? Imi place acest profil, dar mi-e frica sa nu fie prea greu. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| BTWIN a răspuns:

Mergi pe stiinte ale naturii...eu sunt mate-info si inainte de a-mi alege profilul imi era frica si mie de fizica, insa am dat peste un prof de treaba si am note mari laughing

| Micaela39 explică (pentru BTWIN):

Mersi de sfat. Poate am si eu norocul sa dau peste un profesor asa. laughing

5 răspunsuri:
| MadMoan a răspuns:

Ai 8 si 9 la fizica si ti-e frica? Doamne fereste, astea sunt note mici? Credeam ca zici naibi de 5 sau 6 nu de 9 si 8. Jalnic frate.

| Lorely a răspuns:

Daca urmezi la stiinte ale naturii, poti sa te orientezi spre orice cariera. Din punctul meu de vedere, este cel mai complex profil. Bafta!

| DarkOnix a răspuns:

Eu zic sa dai la ceea ce iti place pentru ca daca iti va placea va fi usor