| WayhaughtK a întrebat:

Sunt la filo. Si mi-ar place foarte mult sa lucrez in domeniul IT. Dar e o mare problema. Sunt PRAF la mate. In gimnaziu am avut media 5 sau 6. Nici cu fizica nu o duc chiar bine.
Am vreo sansa?
Stiu ca sunt mai multe ramuri in IT.
Sfaturi
Multumesc!

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ai zis ca sti mai multe ramuri.
Sanse ai, totul e sa incerci!

| LPCTSTR a răspuns:

Sincer sa fiu, cum eu sunt in clasa 9 mate-info... daca aveai media 6, nu te mai ridici din 3-4.
La mine, matematica este cea mai grea materie, si am reusit intr-un fel sau altul sa iau 6 desi 90% din clasa a luat intre 2-3.
Este ciudat pentru ca eu aveam media in generala 8-9, iar acum nu ajung la 6.
Deci... daca esti praf la mate, si iubesti info, incepe de acum meditatiile si urmeaza-ti visul.
Dar asa... de curiozitate, la info ce te astepti sa faci?

| WayhaughtK explică (pentru LPCTSTR):

Eu as vrea sa merg pe partea hardware. Nu pe programare

| LPCTSTR a răspuns (pentru WayhaughtK):

Nu, la info vii pentru programare si etc.
TIC-ul este specializat in asta.

| WayhaughtK explică (pentru LPCTSTR):

Aha.
Si atunci ar trebui sa dau la o Facultate de Calculatore si Automatica?

| Sn4k3 a răspuns:

Web developing.