| Andrei_Nicola_1990 a întrebat:

Sunt prins la mijloc între sportul de performanță și IT-ul și nu știu ce ar trebui să fac pe viitor. De când eram destul de mic îmi plăcea matematica și o dată cu vârsta am inceput sa învăț informatică. In schimb, sportul mereu mi-a plăcut, dar le-am schimbat de-a lungul anilor și într-un final am ajuns la baschet, pe care nu l-am practicat de la bun început cum trebuia din cauza motivelor financiare, însă sunt talentat și pasionat. Voi ce sfaturi îmi puteți da?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai nu crezi ca esti prea mare pentru sport de performanta?

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Încearcă să le înbini, ambele aduc satisfacții în felul lor.

| Delcatty a răspuns:

Parerea mea e ca mai bine te bagi pe IT, dat fiind ca spui ca te pricepi de mic la materiile principale. Plus ca se scot bani mult din asta.
Legat de sportul de performanta, iti pot argumenta de ce sa nu: o sa ajungi sa mergi la serviciu din obligatie, sa nu mai practici in ritmul tau, chiar daca la inceput va fi din placere. PragerU vorbeste despre asta: https://m.youtube.com/watch?v=CVEuPmVAb8o

| GeorgeBerbec a răspuns:

It ul frate. La sport te ai accident ala ai fost