| RoGamerUp112 a întrebat:

Am o intrebare, o sa termin clasa a 8 -a
si vreau sa ma indrept spre operator de calculatoare

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu care e intrebarea? Profilul? Mate-info. Apropo indrazneata alegere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și care-i întrebarea?
Dacă n-ai aproape un liceu cu profil de informatică, atunci mate-fizică.
Operator calculatoare? Asta se rezolvă cu un simplu curs pe care-l poate face orice absolvent de 8 clase. Oricum, operare PC face orice copil care se joacă pe calculator sau navighează pe net. Vrei să spui analist-programator, programator, dezvoltator software, web-master, inginer de sistem, rețelistică, depanare tehnică de calcul etc. etc.

| DavidoffUser a răspuns:

Și până acum n-ați făcut română?

| Dontaskme2004 a răspuns:

Urmeaza un profil de matematica-informatica!