| vasy24 a întrebat:

Anul acesta termin clasa a-8-a si vreau sa ma indrept spre o cariera de informatica.la ce profil as putea sa dau.(Din afara de Mate info)

Răspuns Câştigător
| NeverBeAlone a răspuns:

Parerea mea e sa mergi la mate-info...pentru ca sa te poti duce la o facultate de info. Eu sunt la mate-info si nu e atat de greu. daca te sperie matematica.stai linistit. K nu e dracu asa de negru. Daca vrei indr-adevar sa faci ceva legat de info. Pt ca sa poti merge la o facultate de informatica, trebuie sa ai anumite cunostinte din liceu. Mai tarziu o sa intelegi. Dar fa ce crezi tu ca iti place.si nu te lua dupa gura lumii. Succes!

3 răspunsuri:
| TheDaffodil a răspuns:

Daca vrei cariera in informatica, mi se pare normal sa urmezi un profil unde se studiaza informatica - in cazul acesta, profil real, specializare mate-info. Alta varianta rationala la ceea ce vrei tu nu vad.

| Alexa_7965 a răspuns:

Simplu.La care vrei tu

| cpi46 a răspuns:

In afara de mate-info nu prea vad ce-ar putea fi... mate-info bilingv, dar probabil nu te intereseaza. sad