| lilskies a întrebat:

Un job sofer care nu cere 1 an experiență există?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca o iei asa cu vechimea atunci tot transportul s-ar paraliza si murim toti. Cand a obtinut carnetul e capabil sa conduca veh cu categoria care o are in permis. In europa multe firme cu camioane cauta peste 1 milion de soferi fara experienta si nu gasesc pentru ca nu se baga multi in chestia asta. In timp o sa faca camionul autonom fara sofer care merge singur pana atunci rezista situatia asa cum e cu personal redus.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sigur, trebuie sa insisti la multe firme si aia care cer vechime le zici ca orice sofer are un inceput daca nu vrea sa te angajeze le bagi pul in gat de prosti ce sant

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru XKronstadt):

Tu esti deala cu minte veche care nu stie cum s-au schimbat vremurile in zilele astea. Hai sa zicem ca nimeni nu angajeaza fara vechime pentru ca nimeni nu are si isi tine soferii vechi. Aia ies la pensie si soferul fara experienta nu e angajat, firma intra in faliment si noi ne ducem pe apa sambetei aprovizionare 0 in mall-uri. Aia se intampla - Hartl, waberers, maritime, eddie stobbart, hessers, dachser, ups, imorex, duvenbeck, arabesque, etc. Firme romanesti - nemtesti - englezesti enumerate care angajeaza si mai sant multe. Un tir e usor de condus atat timp cat ala nu e prost sa se dea smecher la volan sa il rastoarne, mie mi-au dat cheile si am luat-o in UE fara vechime am condus si bus - tir - acum merg pe container tot tir. Dar cel mai bine uitate la acest videoclip sa intelegi cum sta situatia https://www.youtube.com/watch?v=mnpV6KZkqVY

| mgtow a răspuns (pentru XKronstadt):

Daca o iei asa cu vechimea atunci tot transportul s-ar paraliza si murim toti. Cand a obtinut carnetul e capabil sa conduca veh cu categoria care o are in permis. In europa multe firme cu camioane cauta peste 1 milion de soferi fara experienta si nu gasesc pentru ca nu se baga multi in chestia asta. In timp o sa faca camionul autonom fara sofer care merge singur pana atunci rezista situatia asa cum e cu personal redus.

Răspuns utilizator avertizat