| anonim_4396 a întrebat:

Unde este cel mai bine sa emigrezi?

11 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Acum cred ca nicaeri dar incerca daca aici nu mai ai ce face

nony
| nony a răspuns:

In tarile calde laughing.serios acum, sa emigrezi nu e bine nicaieri.in tara ta e cel mai frumos, dar daca e neaprata nevoie.in Marea Britanie.si mai nou, tarile Nordice.(Finlanda, Suedia, Norvegia). dar e cam frig si e cam greu cu limba, dar am inteles ca se castiga binewinking

luciana
| luciana a răspuns:

Intro tara indepartata Australia sau Noua Zeelanda, doarece in acestea nu-ti conditioneaxa plecarea - de o suma de bani anume. dar trebuie sa stapansti la perfectie limba engleza ( vei da teste si acestea se corecteaza numai in Anglia nu la noi ) dar, si testle de laborator trebuie sa le treci si acestea se fac tot in Anglia de aceea vei cheltui f f f multi bani ca sa reuesti, dar nimic nu e imposibil de ti-o doresti... Mai multe iti pot spune de ma contactezi!

| scootsie a răspuns:

Daca Dzeu a ingaduit sa te nasti in Romania, inseamna ca aici este locul tau, doar ca trebuie sa descoperi care este rolul tau si ce plan are Dzeu pentru tine, aici...Nicaieri nu e mai bine si frumos ca acasa... Poti sa admiri frumuseti din alte tari, poti sa castigi mai bine, dar intotdeauna vei vrea sa te intorci acasa...

| dean a răspuns:

America..baga tare

| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Eu sunt in strainatate de 7 ani si iti spun sincer ca m-asi intoarce acasa chiar in acest moment, daca ar fi sa mai vin o data in strainatate a-si veni pentru. ca acasa nu avem ce face si cu salariul de aici am facut multe, daca eram in Romania in acesti ani nu aveam nimic. daca nu ai alta alternativa incearca sa pleci din tara dar du-te unde ai neamuri sau prieteni(adevarati) ca in afara singur nu faci nimic, trebuie sa ai pe cineva sa te ajute,(sa-ti ofere un loc unde sa stai, sa te ajute sa iti cauti de munca)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Caraibelove struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oriunde, chiar si in congo. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Australia sau Noua Zeelanda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aici fiecare poate sa-ti dea alt raspuns. daca vrei sa pleci, nu te stresa prea tare, va fi bine, daca nu-ti place unde esti prima data, poti incerca in alta parte.lumea asta e mare, incerci mai multe locuri pana iti gasesti rostul.important este sa nu te lasi, posibil sa nu-ti placa ce gasesti la inceput, dar ai rabdare, fiecare are ritmul lui de adaptare... daca vezi ca nicicum nu merge, poti alege alta destinatie.si eu plec, peste un an sau doi :X abia astept

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cer seriozitate caut un loc unde se castiga bine oriunde in tara... dar niciodata numi va fi mai bine decat in Romania aici stii ce faci. te descurci si singur dar afara... e greu sa te ridici la inceput am 18 ani si ma gnadesc sa fuug de acasa cu bilet de avion dus in dubay ma gandeam cazare cersit slujba o mica firma o firma mia mare si inpoi in tara