| lays a întrebat:

Unui prieten de-al meu i-ar placea sa se faca politist comunitar parca(cei carora nu le trebuie academia de politie). a terminat armata cu gradul de sergent, are diploma de bac, si e sanatos si fizic si psihic.are vreo sansa? daca da, cui s-ar putea adresa? mii de multumiri pentru raspunsuri!(e din bucuresti)

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În această perioadă se fac concedieri în masă, nici vorbă de angajări!
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cate stiu eu, in acest moment, fiind bugetari, Politia Comunitara face mari concedieri si in nici un caz angajari. E un moment economic prost, in care statul concediaza si angajatii de acre are nevoie.

| UNfriendLY a răspuns:

Mai bine convingel sa nu se faca, o sa regrete.
politistii comunitari au salariu` minim pe economie...

| disturbedx a răspuns:

Sa se informeze unde este sediul Politiei Comunitare din Bucuresti, se prezinta la sediu, cu un CV, il lasa acolo, va fi luat in considerare, si in cateva zile va fi anuntat telefonic daca este acceptat sau nu. (din experienta unui prieten) MULT SUCCES

Răspuns utilizator avertizat