| ÐianaOnlyMusic a întrebat:

Am trecut in clasa a9-a si am optat pentru stiinte ale naturii
Multi zic ca e mai bun decat stiinte sociale si eu nu stiu de ce.
Cica te poti face mai multe daca esti la stiinte ale naturii.
Vreau sa-mi spuneti ce facultate as putea sa urmez daca sunt la profilul asta si ce pot sa devin.(dau fundita)

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

In principiu de la un profil de stiinte ale naturii poti sa devi orice (mai putin in domeniul informaticii nu poti merge pentru ca iti va fi foarte greu din cauza ca nu prea faci) pe cand la unul de stiinte sociale ai optiuni destul de limitate pentru ca nu se face prea multa mate, fizica, chimie si de exemplu daca ai vrea sa mergi pe ceva inginerie, contabilitate etc ti-ar fi foarte greu si cel mai probabil nu ai face fata

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

La stiinte ale naturii se pune accent pe chimie, biologie si chimie. Si vei fi mult mai pregatita decat la stiinte sociale.
In special te indrepti catre medicina, dar poti urma orice facultate.

| WhoCares a răspuns:

Hey,daca dai pe profil real, stiinte ale naturii poti urma medicina, iar daca urmezi stiintele sociale poti urma dreptul.Din amandoua se castiga foarte bine.Eu sper sa intru anul asta la stiinte ale naturi pentru ca vreau sa fac medicina.Baftakiss

| Ro0oBerT a răspuns:

Pai medicina, alt ceva nu se poate, funda?