| Aista a întrebat:

Vin cu aceasta întrebare doar in scop informativ, pentru ce-i care urmează cursurile de formare a soldaților gradați profesioniști, in momentul in care renunți înainte de finalizarea cursului, ce suma de bani trebuie sa restitui statului? Probabil suma este diferită față de subofițeri și ofițeri

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In momentul in care te "bagi" in așa ceva, semnezi un contract. Acolo scrie clar ce și cum și cât și da, suma este diferită față de subofițeri și ofițeri

| Aista explică (pentru sierra1):

Asta-i, că nimeni nu îți zice o sumă exacta