| Marrianna a întrebat:

Vreau mai multe date despre fac de Medicina Generala..se merita sau nu? Dezavantaje/avantaje..va rog frumossad Funda:*

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Avantajele:asigura un loc de munca in domeniu (atat la stat cat si la privat) care iti permite sa emigrezi rapid, care iti da sansa privatizarii (cabinet particular), plus ca daca esti bun poti sa si castigi bine. Deci daca iti place si esti pasionat, ai ocazia sa faci ceea ce iti place, sa fii repectat si sa si castigi bine.

Dezavantaje: Taxele extrem de mari, costul mare al restantelor, o sa ai mult de invatat si te suferit, stagiatura, rezidentiat.

In concluzie: Daca vrei sa inveti, sa lupti si crezi ca poti sa induri o gramada de lucurri, atunci alege fara ezitare. Daca insa nu esti genul "luptator", care indura multe nu vei rezista mai mult de 1 an. bafta