| Zdog a întrebat:

Merita sa cumpar un Nokia Lumia?
Vreau avantaje si dezavantaje
Dau Funda big grin xD

4 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

In general da, doar 530 mi se pare ca nu prea se merita.
Avantajele ar fi ca e stabil, rapid si simplu de utilizat.
Dezavantajele sunt ca nu prea are infrastructura, WPStore nu are nu stiu ce aplcatii. Eu il recomand doar in doua cazuri:
1.Folosesti multe servicii Microsoft
2. Vrei un model mai ieftin(deoarece telefoanele cu Android ieftine sunt imposibil de utilizat dupa cateva luni)

| Komarov a răspuns:

In general nu, ce le tradeaza pe telefoanele de la Microsoft sunt firmware-ul si modul de gestionare al lui.In Zune Store multe dintre aplicatii sunt platite si cele free sunt cam saracacioase, Windows Phone e mai mult pentru media decat performante iti spun ca pana si Symbian Belle e mai avansat decat WP chiar si Jolla OS si multe OS-uri. Ai restrictie la drivere in primul rand ca sa sincronizezi o poza sau sa pui niste fisiere de muzica iti faci grele probleme si iubitorii de Windows Phone normal ca o sa ma contrazica in momentul astawinking. De aceea si Nokia a ajuns in pragul falimentului din cauza jocului astuia cu Windows Phone de ce e invadata piata la momentu respectiv e iOS Android si Blackberry OS ca multa lumea am vazut cu BB. E prost gestionat Windows Phone si calitativ tot la fel sunt telefoane ieftine. Iar Nokia dintr-o firma celebra a devenit doar o tentativa de a reveni pe piata. Cumapara-ti ceva cu android sau daca tii neaparat de Nokia un e7 sau Nokia x-dual sim sper ca te-am lamurit aa si daca vrei ceva ieftin incearca iPhone 4 sau 4S au devenit foarte accesibile la momentul actual funda?

| Dangerfull a răspuns:

Ce Nokia lumia vrei?

| Zdog explică (pentru Dangerfull):

Lumia 625 sa-u Micrsoft Lumia 535 ( cand apare in Romania tongue )