| Perce220702 a întrebat:

Vreau sa devin actrita.Imi puteti spune daca in Chisinau este vreun colegiu unde pot studia aceasta profesie?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine ti-ai alege o alta facultate, pentru ca cu actoria ori ai ori n-ai un viitor, iar in particular sa faci niste cursuri si sa te duci la castinguri. Oricum, nu cred ca vei reusi sa debutezi din Chisinau, mai degraba ar trebui sa te muti in Bucuresti.
In Bucuresti e o facultate de regie si film. DEcizia e a ta, dar eu te sfatuiesc sa iti alegi o alta facultate de baza, ceva mai de viitor sau cu care sa-ti asiguri cat de cat un post iar actoria sa ramana mai mult un hobby pe care ti-l dezvolti si daca reusesti sa ajungi sa faci ceva cu el, cu atat mai bine.