| X2o a întrebat:

Vreau sa devin medic fara frontiere.Mia-ti putea spune ce facultate trebuie sa urmez si ce implica.Cat timp trebuie sa stai intr-o locatie?

1 răspuns:
| ALGator a răspuns:

"Medic fara frontiere" e o organizatie, nu o pregatire profesionala. Pentru medic fara frontiere trebuie sa fi facut Facultatea de Medicina, eventual o pregatire de cadru medical mediu (indispensabili in echipa medicala).
Saitul MSF (pe care oricine il poate gasi pe google zis si goagal): http://www.msf.org/