| Gamerita a întrebat:

Vreau sa ma fac grafician de jocuri. Imi puteti spune ce liceu sa urmez? Am de ales intre: Liceu Teoretic(profil mate-info intensiv info.-) si Liceul de Arta..doar ca unde stau eu nu exista deci trebuie sa merg in Constanta la Liceu de Arta Regina Maria. imi puteti spune mai multe despre aceasta meserie? Am talent la desen si de mica joc jocuri, si nu ma refer la cele browser. Stiu sa lucrez in MAYA, photoshop c3 si 2, am tablita grafica. funda+vot restul

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mate info intensiv info, evident

| En3Rgi a răspuns:

Eu zic la intensiv info..ca acolo faci informatica adica despre calculatoare si de acolo iti alegi ce vrei sa faci de ex cum ai zis tu "grafician de jocuri" sau manager IT etc...Cine stie daca te pricepi si sti engleza o sa ajungi pe la EA sau rockstar big grin
Si eu lucrez cu photoshop si Sony vegas si joc jocuri de mic(nu browser).Am vrut sa ma duc pe mate info dar se fac multe ore de mate si nu le am cu matematica...dar na.
Bafta!